Mini kamera szpiegowska

Nagrywanie materiału wideo w dobie wieku XXI jest powszechne wszędzie. Gdziekolwiek się nie znajdziemy zobaczyć możemy osoby ze smartfonami, kamerkami sportowymi i innymi urządzeniami. Nasze ulice również monitorowane są kamerami przemysłowymi i innymi urządzeniami. Nadal jednak zdarzają się sytuacje gdy chcemy nagrać materiał wideo bez zwracania na siebie uwagi. W takich przypadkach pomocnym urządzeniem może okazać się mini kamera szpiegowska.

Co wyróżnia kamery szpiegowskie

Najważniejszą różnicą odróżniającą kamery szpiegowskie jest forma oraz rozmiar. Nikt w końcu nie podejrzewa, że zegarek, długopis wystający z kieszeni czy okulary przeciwsłoneczne są rejestratorem wideo, który nagrywa w danym momencie. Właśnie dlatego kamery szpiegowskie najczęściej przybierają nietypowe formy, dzięki którym nagrywanie w ukryciu jeszcze nigdy nie było tak proste.

Mini kamera szpiegowska wiele lat była urządzeniem rzadko spotykanym, a jakość wideo kręcona przez te urządzenia nie należała do zachwycających. Głównym problemem producentów kamer o nietypowych kształtach był rozmiar samego urządzenia. Zegarek, długopis czy okulary to akcesoria dosyć małe, jednak XXI wiek to okres miniaturyzacji technologii, co pozwoliło stworzyć urządzenia o niewielkim rozmiarze i dużych możliwościach.

Jeszcze kilka lat temu urządzenia szpiegowskie o sporej ilości pamięci oraz dobrej jakości wideo były nieosiągalne. Dzisiaj kamera w długopisie o pojemności 32 GB oraz jakości nagrywania FullHD nikogo nie dziwi- jedyny problem obecnych kamer to niewielkich rozmiarów obiektyw, który ma znaczący wpływ na jakość nagrywanego obrazu, który i tak jak na kompaktowy rozmiar prezentuje materiały przystępnej jakości.

Warto pamiętać, że mini kamera szpiegowska nie ma zastąpić urządzenia do nagrywania wyczynów sportowych, a jej zadaniem jest nagrywanie z ukrycia, dlatego jakość samego materiału nie jest wymagana aż tak wysoka jak wypadku kamer sportowych i innych urządzeń do rejestracji wideo. Szeroka oferta kamer szpiegowskich pozwoli na wybór urządzenia w atrakcyjnej cenie oraz przystępnej jakości.

Sprawdź nasz wpis:

Bezprzewodowa mini kamera — jak dobrać tę odpowiednią?